reede, 13. mai 2016

siis kui saad aasta vanemaks!

ma poleks kunagi osanud arvata, et mu elu võib olla ühel päeval nii kiire, et pole isegi aega facebookis saadud õnnesoovidele vastata! täpselt niimoodi sel aastal juhtus. sünnipäev oli küll juba üle kahe nädala tagasi, aga hetkel on esimest korda siis selline vaba moment tekkinud, et võibola saab isegi blogipostitusega ühele poole! igaljuhul kui keegi blogilugejatest mulle fbs õnne soovis või posti teel kaardi saatis, siis tänan väga (pooltele jõudsin vist isegi vastata) :)

tänane hommik nägi välja nagu peaaegu iga teinegi. tegin oma 7 koeraga jooksuringi. üks neist jooksis minema, ta peaaegu alati jookseb naabri poole, sest tal pruudid seal. läksin siis autoga koerale järgi, tõin ta koju. pesin nende kuudid puhtaks, andsin süüa-juua ja tavaliselt pärast seda lähen tööle või ajan viisaasju, aga täna alustan tööd kell 3 päeval ja tundub et hetkeseisuga on kõik viisaasjad ajatud. ei suuda uskuda! mul on vaba aega! :D esmaspäevaks on mul pandud aeg arstikontrolli. see on vajalik viisa jaoks. tehakse röntgen ja terviseuuringuid, kas olen austraalia valitsuse jaoks piisavalt terve! selle eest pean välja käima üle 300 dollari, röövimine! lisaks ei saa seda oma linnas ega lähedalasuvates suuremates linnades teha. lähim valitsusele sobiv kliinik on 300 km kaugusel, kuhu pean minema.

Boofy

Boofy arvas, et on väga hea mõte sülle hüpata pärast mudas roomamist :)9. aprillil toimus 102. Gayndahi show. kui ma kaks aastat tagasi gayndahis marili ja avega elasin ning me üritust väisasime, ei arvanud me show'st eriti midagi. pole ka ime, me olime ainult sellel peaplatsil ja tahapoole loomade osale üldse ei läinudki. sellel aastal aga lõin show korraldamisel kaasa vabatahtlikuna. stu oli show asepresident ning aitasin ka temal palju organiseerida, sest ta jättis palju asju viimasele minutile ja siis on ju hea minusugust tarkpead omada, kes asjad joonde ajab :D kirjutasime ka väikse artikli suurde ajalehte, mille tarvis ma show ajal inimesi pildistasin ja nende nimesid ajalehe jaoks üles kirjutasin. artikkel ise on SIIN!  olen ka ise ühel pildil.
hommikupoole aitasin stud veisealal, siis läksin kohvikusse serveerima. kuna väljas oli mingi 40 kraadi ja mul polnud aega ei süüa ega vett juua, sain päiksepiste ja pimeduse saabudes magasin paar tundi auto tagaosas swag'is, kuni end jälle inimesena tundsin, et siis rõõmsalt õhtusele peole minna, kus oli live band ja ilutulestik.


26. aprillil sain ma aasta vanemaks. andsin juba varakult tööl teada, et võin oma sünnipäeval töötada sellel juhul, kui kell 8 lõpetan. no kuna töötan pubis, siis mu lemmik customer mick küpsetas mulle 10 austraalia lihapirukat. mick on töötanud 25 aastat pagarina ja ma palusin tal endale need pirukad küpsetada. tegelikult ma vihkan neid australian meat pie'd ja kõik teevad mu üle nalja koguaeg et kui ma austraalia pie'sid armastama ei hakka, lasevad nad valitsusel mu riigist välja saata :D nõnda lasin ma mickil mulle need pirukad teha, sest ta peaks ju ometi teadma, kuidas häid pirukaid teha. igaljuhul need olid väga head! siiski, mitte nii head, nagu eesti lihapirukad, aga täitsa head siiski! erinevad pubikülastajad tõid mulle veel erinevad kinke. oma pausi ajal tulin koju, kus stu oli mulle oma elu esimese koogi küpsetanud. läksin siis tagasi tööle, kus töötasin poole 8ni, siis tuli stu töö juurde ja läksime pubi restoranipoolele, kus mu boss oli lasknud kokal teha meile hiiglasliku krevetivaagna. see oli imeline! pärast seda sõime veel pearoad ka ja magustoiduks oli boss ostnud jäätisekoogi, mis mulle siis sünnipäeva laulu saatel toodi :) pubis olime südaööni, kus me töökaaslate ja teiste inimestega mu sünnipäeva tähistasime. austraalia pubides on jukebox väga populaarne meelelahutusvahend. see on siis selline kast, kuhu paned dollari mündid sisse ja saad omale laule valida kuulamiseks. üks laul on üks dollar, kallis lõbu. igaljuhul boss ostis mulle mingi 20 dollari eest krediiti ja nõnda ma siis maailma kõige haigemaid laule jukeboxist lasin. suva, minu sünnipäev, kuulan mida tahan :D

SEE krevetivaagen

väike osake emme saadetud pakist

mick ja tema pirukad

stu küpsetatud koook

õhupallid pubis sünnipäevaks

soome tüdruk julia ja mu boss alyson


SIIN on video minu sünnipäeva laulust ja jäätisekoogist! vaadake, mul on lihtsalt maailma parim boss! :)

30. aprillil käisime stuga ryani ja beci pulmas. tseremoonia oli kirikus ning pidu suures renditud hallis. ilus pulm oli!pärast pulma läksime baari nimega giddy goat, kus brooke'i kohtasime :D


ja nagu ikka lõppu igasugu suvalisi pilte tegemistest!

teel rockhamptonisse maantee ääres on selline lahe tankla

käisime yeppooni rannas ükspäevviisime oma kayakid vette ja püüdsime kala :)


MINU KODU! olen viimasel ajal palju aega veetnud kodusisustuspoodides. siinseks talveks on mul varutud megakarvane tekk ja padi ning põrandale isegi vaip. viimased kaks ööd on olnud ainult 7 kraadi sooja ja nii ilmselt jääbki olema.

ja nüüdseks on jäänud ainult kuu aega, kui eestimaale tulen. küll see aeg alles lendab, varsti tuleb hakata kohvrit pakkima. on mul üldse kohver alles veel või? viimase lennureisiga vist lendasid rattad alt ja sang küljest :D


2 kommentaari:

 1. Vähemalt ei pea Daintreest Canberrasse passile järgi minema - Austraalia oma bürokraatiaga ikka! :D

  Ja no need krdi Pied ei meeldi mulle ikka üheski vormis.. Eesti pirukale ei saa miski vastu! :P

  Naudi Eesti suve! Ma mõtlesin seekord, et mis see veebruaris käimine ära ei ole ja muidugi oli tore kõiki näha, aga krt seda sitta suusailma ei saa ikka miski meeldivaks muuta, haha. :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kusjuures mul pass aegub järgmise aasta juulis ja ma juba hirmuga mõtlen Gayndahist Canberrasse minemisest (veits lühem maa küll kui Daintreest). Samas saaks nüüd suvel Eestis uue passi teha,aga lennupiletid ja kõik viisastaff praeguse passi andmetega :( oh seda rasket elukest eks, peab uurima, kus parim variant teha!
   Haha kujutan juba ette, et isegi kui ma suveks eesti lähen, on seal ikkagi sitt suusailm :D

   Kustuta