pühapäev, 29. mai 2016

The ultimate AUSTRALIAN bucket list

Leidsin ükspäev facebookist sellise pildi, mida üks õige Austraalias olnu/käinu peaks teinud olema.


1) Kallista koaalat - tehtud!2) Toida väikest kängurulist (wallabit) - tehtud!

 


3) Uju koos krokodillidega Darwini linna Crocasaurus Cove's - pole teinud!
aga teen ükspäev.. ja haidega võiks ka siis juba ujuda, selleks tuleb aga Northern Territoryle (NT) minna.
pilt võetud Internetist

4) Ratsuta kaameli seljas Austraalia sisemaal - pole teinud!
... aga ühel päeval teen kindlasti, kui NT tripile lähen. Seni ratsutan hobustega farmis :)

pilt võetud Internetist

5) Tee langevarjuhüpe Suure Vallrahu kohal, mis on üks seitsmest maailmaimest - tehtud, ainult et ma ei maandunud rannas vaid banaaniväljade keskel. Samuti polnud ilm väga kena vaid tibutas vihma. Video hüppest asub SIIN


See eest planeerisin oma järgmise langevarjuhüppe paar kuud hiljem imeilusale ilmale Uus-Meremaal Wanakas! Video hüppest asub SIIN6) Sukeldu Suures Vallrahus - peaaegu tehtud!
Sedapuhku mina snorgeldasin seal, mitte ei sukeldunud. Suur Vallrahu on IMELINE, snorgeldades ei jää kohe kindlasti sellest ilust ilma. Pildid ei anna loomulikult seda kaunidust mitte kuidagi edasi, seda peab lihtsalt kogema.
7) Tee benji hüpe Cairnsi vihmametsas - pole teinud, aga selle eest tegin 134 meetri kõrguse benjihüppe Uus-Meremaal, mille video leiab SIIT8) Roni üle kuulsa Sydney Harbour silla - pole teinud, aga see olevat must do, kui oled Sydneys. Mind üle silla ronimine väga ei köitnud, küll aga lasin "panoraamfotograaf" Marilil endast Sydney ooperimaja ja Harbour Bridge taustal pilti teha (nägu on küll poolik, aga ajab asja ära küll) :D9) Maga maa-aluses Coober Pedy's - pole samuti teinud, küll aga tundub see väga põnev ja tulevikus kui sealkandis oleks, siis käiks sealt läbi küll!

pilt võetud Internetist

pilt võetud Internetist

10) Söö tükike Vegemite'i röstsaia peal, mis on tüüpiline austraalia hommiku- või lõunasöök! - tehtud!
 Vegemite on musta värvi kleepuv määre, mida siis röstsaia peal süüakse. Kõige alla käib röstsai, siis kiht võid ja selle peale Vegemite. Seda siis süüakse niisama või pannakse peale veel avokaadot. Austraalias öeldakse "Aussie kids are Vegemite kids" mis tähendab et kõik lapsed on seda süües üles kasvanud. Vegemite maitseb väga soolaselt ja tal on imelik kõrvalmaitse ka, mulle ta väga ei maitse (selline tunne nagu pigi sööks), küll aga on selles rohkelt B vitamiini!
 
pilt võetud Internetist


11) Naudi klassikalist Austraalia lihapirukat  - tehtud!
Need pirukad on tõeline austraalia hitt - kõik söövad neid, kahjuks ei maitse nad väga hästi (vähemalt mulle -  eestlasele). Austraallased, tulge Eestisse ja te näete, mis hea toit on! :D See konkreetne pirukas pildil on parim, mida olen saanud, sest selle küpsetas mulle mate Mick, aga Eesti lihapirukale jääb ikka alla!


12) Proovi känguruliha, kas siis grillitult või vorstikesena - tehtud!

pildil grillkänguru ja krokodillivorst

13) Saa osa sellest suurest Austraalia kohvikultuurist - tehtud loomulikult!
Kohvil on Austraalias tähtis roll - olla parim! Suurtes linnades nagu Sydney, Brisbane ja eriti Melbourne on kohvikultuur väga tugev. Töötades nendes linnades baristana (kohvitegijana), peab olema tugev närv, sest kui seesama barista ei suuda kliendi ootusi täita, milleks on tavaliselt midagi taolist: large skinny extra shot vanilla latte medium hot no sugar, siis sülitab seesama bossybum klient selle kohvi baristale letile ja lahkub ning kunagi tagasi ei tule - ehk klient kaotatud! suurtes linnades on väga raske barista tööd saada, kui just 5 aastat kogemust pole ja peab oskama piimaga "joonistada" ehk piimavahuga kujundeid teha - lilli, puulehti, karumõmmisid, tekste jne.. kohv on tõeline kunst siinmaal, isegi kui takeaway kohvi tellid ja kaane peale paned ja kunagi seda kunsti enam ei näe. töötasin isegi rockhamptonis baristana uhkes restoranis ja ei olnud see lihtne midagi - piimavaht peab olema perfektne ja parajalt kuum ja õiges mahus!

pilt võetud Internetist

pilt võetud Internetist

14) Võta osa ainulaadsest Austraalia barbeque üritusest - tehtud!
See on nagu Eestis grillimine põhimõtteliselt. Barbequed ehk barbie't tehakse nii hommikusöögiks (grillitud munad, tomatid, peekon, vorstid), kui lõuna- ja õhtusöögiks (veisesteik või lammas või siga)15) Pea maha üks 'Sunday Session' - tehtud!
Sunday Sesh tähendab minu jaoks pühapäeva lõuna ajal pubisse minemist pärast pikka laupäeva pidu ja seal mõned söögid-joogid teha sõpradega.
16) Laula 'Khe Sahn'i karaokena - peaaegu tehtud, sest pole suurem asi karaokeäss, aga kui kuskilt tuleb, siis ikka laulan kaasa nagu tõeline austraallane. Laul ise asub siin: https://www.youtube.com/watch?v=dTjvG4WJD_A


17) Õpi surfama - tehtud!


18) Tähista pühasid nagu Anzac day, Austraalia päev, ja uue aasta vastuvõtmine -  tehtud!

anzac day

australia day


19) Kõnni üle Sydney Harbour silla - sama vastus mis küsimus 8-le

20) Jaluta ringi Melbourne'i linna tänavatel - tehtud!


21) Sõida läbi Great Ocean Road - tehtud!

21) Juhi autot teisel vasakul pool teed - teen iga päev, ei saaks muidu töölegi


22) Mine võimalikult paljude "suurte" asjade juurde nagu näiteks Big Merino, Big Mango jne - tehtud!
Sõidan iga päev tööle minnes mööda suurest apelsinist Gayndahis


23) Matka mööda Austraaliat matkabussiga - tehtud!

24) Telgi Frazer Islandil - pole teinud, aga kuna Frazer on lähedal kodule, siis ükspäev kindlalt teen. Nii nende lähedal asuvate kohtadega kord juba on, et kui liiga lähedal on, siis mõtled et küll lähen, aga kunagi ei saa ette võetud.

pilt võetud Internetist

25) Maga swag'is Austraalia sisemaal - tehtud!

Swagist varemgi blogis juttu olnud. Tegemist siis magamiskott-telgiga, nagu pildil välja näeb. Ma olen täielik swagi tüdruk. Eelistan igakell tähistaeva all swagis magamist kui kuskil luksuslikus kohas.
pilt võetud Internetist

26) Vaata Uluru päiksetõusu- või loojangut - pole teinud, aga kui Northern Territory ja North Western Australia tripile lähen ükspäev siis oh yes, loomulikult lähen Ulurut kaema!


27) Jaluta mööda Bondi-Coogee rannajoont - tehtud!

pilt internetist, sest enda pilti ei leia
28) Mine veinituurile ühte Austraalia paljudest veinipiirkondadest - tehtud!

Margaret Riveri veinipiirkond


29) Mine ja uudista Byron Bay ja Nimbini alternatiivseid kultuure - tehtud!

Byron Bay on täielik hipipleiss ja Nimbin samuti. Kuuldavasti saab Nimbinis igal tänavanurgal kanepit osta, aga ma pole Nimbinisse kunagi jõudnud, aga Byron Bay on küll väga chill koht.


30) Pidutse nagu rockstaar Gold Coastil - vihmaga, aga tehtud!


31) Seila Austraalia valgeima liivaga rannas, saarel nimega Whitsundays- tehtud!
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar