reede, 3. juuni 2016

VIDEO: minu päev farmis

kuna paljud inimesed on küsinud, mismoodi see austraalia farmielu välja näeb, otsustasin  filmida väikse video. iga päev on loomulikult erinev. see video on filmitud eelmisel esmaspäeval 30. mail.

ma elan farmis - suures veisefarmis paarkümmend kilomeetrit väljas gayndahi väikelinnast. töötan aga linnas täiskohaga pubis.
oma vabadel päevadel või hommikuti enne pubitööd aitan ma ka farmis tööd teha - hoolitsen loomade eest, aitan karja ajada jne. mu põhiline ülesanne on hoolitseda koerte eest. meil on seitse karjakoera (Australian cattle dogs), keda ma jooksma ja ujuma viin ja toidan. selles videos panime hobused veoautosse ja koerad auto taha kasti ja võtsime nad kaasa umbes 10-15 km kodust eemale, kus pidime karja ajama. karja ajamegi hobuste ja koertega. koerad jumaldavad töötamist, see on neil veres. austraalias on legaalne sõita koertega ringi, niiet nad on taga autokastis, peaasi et nad on kinnitatud sinna  ja sõidu ajal välja ei saa hüpata. maapiirkonnas nagu gayndah sõidavad üle poolte inimeste kastiautoga (ute) ringi. isegi auto millega mina tööle käin pubisse on tavaline sõiduauto, aga kast on taga :D

pärast töötamist tagasi koju sõites nägime teel ka alla aetud brown snake'i. tegu on maailma 2. kõige mürgisema maoga!

ma ei kujutaks end iial elamas kusagil austraalia suurlinnas nagu sydney või brisbane. loomulikult oleks tore omada tükikest  ookeanit siin gayndahis, aga vähemalt on meil jõgi :) mulle väga meeldib see aussi farmielu ja armastan oma koeri nii väga!

video ise asub SIIN!

juba vähem kui kahe nädala pärast maandun Eestimaa pinnal, ei jõua ära oodata!
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar