neljapäev, 2. aprill 2015

cowgirl

Kindlasti olete juba facebookist mu lääne -austraalia reisipilte näinud. Nimelt oli mul seekord olude sunnil töölt ühe nädala asemel kaks vaba nädalat ja kuna kõik asjad jooksid kuidagi hästi kokku, nt mu sõbranna Mare tuli eestist tagasi aussi just minu jaoks sobival kuupäeval, siis otsustasin teha midagi, mida ma kaua aega teinud pole - REISIDA! Aga sellest kirjutan järgmises postituses (loodetavasti veel sellel nädalal).  Enne aga tahan ühtesid teisi pilte jagada siin blogis, millest mõned küll fb'sse tee leidsid, küll aga mitte blogisse.

Nimelt sai mu see kahe nädalane vahetus tööl läbi kolmapäeval ja lennupilet teise austraalia otsa Perthi oli mul pühapäevaks. Tahtsin pühapäevale eelnevatel päevadel ka midagi lahedat teha ja läksin siis Stu vanemate farmi 'tööle' ehk cowgirl'iks. See asub mu töökohast aint tunni autosõidu kaugusel ka.

Niisiis 3 päeva ilma mobiili- ja internetilevita. 3 päeva jooksul nägin rohkem elusolendeid, kui olen siinviibitud 17 ja poole kuu jooksul näinud.  Nägin kahte madu, mitmekümneid põldudel vabalt ringi hüppavaid känguruid,  poolemeetrist sinikeel-sisalikku, emusid ja veidraid austraalia konni, pluss muidugi kõiki neid sajavärvilisi linde, mida näeb muidugi suht igapäevaselt. Aitasin teha lehmade musteringi, ja igasugu muid lehmade töid. Pluss kontrollida veesüsteeme, veits raamatupidamist ja mängida kiisupoja ja viimase nunnu labradori kutsikaga,  kes paari päeva pärast uude koju läks.
Ma ei teagi, mis mustering eesti keeles on, aga igal juhul on see lehmade ühest kohast teise ajamine, mis on minu meelest freaking awesome töö.  Seekord ajasime lehmi 4x4 ute'ga ja krossikaga üle 5 Km. Stu oli krossikal, ma autoga. Tavaliselt teevad nad musteringi helicopteri ja atv-dega, ehk õnnestub mul kunagi selles ka osaleda.

Siin aga pildid!Magnetiga 

Mustering!


Cowgirl selfie

Maailma teine mürgiseim madu. Brown snake. Austraalias on neid ikka tohutult palju. Sõitsime kogemata autoga üle ja läksime siis vaatama. Tükk aega ta veel vingerdas tee peal

Green tree snake. Seisin puu all ja see madu vingerdas mu jalgadest mööda ja läks siis puu otsa. Kuna tegu on tree snakega ehk tõlkes puumadu,  siis on teda puu otsas suhteliselt raske märgata. Antud pildil on ta parempoolsel puu tüvel

Üks kiisuselfie kah sekka


Kängurud 

Lemmikloom siga. Keegi teda sööma ei hakka

Pärast kolme päeva tolmu ja lehmasita sees läksime rockysse, kus pidi ennast üles lööma, sest läksime Dani pulma eelpeole. Järgmisel õhtul käisin Sevrina ja Christinaga väljas ning juba järgmisel päeval lendasingi lääne Austraaliasse Perthi. Sellest aga varsti!


Babes


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar