neljapäev, 11. detsember 2014

Mount Morgan ja töö pubis

üle pika aja.

vahepeal sai kaks kuud töötatud maapubis. pisikeses mount morgani linnas "railway hotel" nimelises pubis. praeguseks olen sealt juba lahkunud, sest tavaliselt backpackerid töötavadki seal 6-8 nädalat, või noh mõni lausa 4-5 kuud. see kaks kuud oli minu jaoks väga põnev, kogemusterikas aeg, mida ma kunagi ei unusta. see on olnud elu täiesti teistsuguses keskkonnas.


saabusin sinna vaesesse üksikusse kaevanduslinna paradiisilinnast gold coast. eks elu oli seal päris igav, kui aus olla. et kohalike meelt lahutada, on linnas lausa neli pubi, linna populatsiooniks on midagi 2000 inimese ringis. railway olevat linna kõige populaarsem pubi, ilmselt tõsi ta on. esmaspäevad ja teisipäevad seal on vaiksed, aga kolmapäevast pühapäevani käib möll. mõni päev väiksem, mõni päev suurem. kolmap, reede ja pühapäev toimus seal pokkeri mängimine ning neljapäeva ja laupäeva õhtuti piljardivõistlus (pool comp), reede ja laupäeva õhtul on ka raffle'd ehk niiöelda õnneloosid, mille pilet maksab $1 ja hea õnne korral võid võta nänni õlle 6 packist kuni lihavaagnani. 

baar avatakse kell 10 hommikul, enne 10t ei tohi alkoholi müüa. sulgetakse hiljemalt südaööl. Pühapaevast teisipäevani umbes kl 20 ajal. hommikul kell 10-12 on baaris happy hour ehk pot of beer costs $3. ehk siis selline sangaga pisike 275ml õllekann maksab eesti rahas 2,10 eurot. sellel ajavahemikul on baarilett enamasti rahvast täis, kõik odavat külma vaadiõlut joomas. hommikul on baar täis vanemaid inimesi - pensionäre ja mõned keskealised ka. tööinimesed töötavad siis. nemad tulevad baari pärast tööd ja õhtupoole saabuvad noored. Väga palju elab linnas aborigeene,kellega sai tihti pärast tööd südaööl rockysse klubissee mindud.

kliendid baaris joovad enamasti alati sama õlut ja ma ei küsinud kunagi, mida nad joovad. ja ma ei küsinud kunagi raha. igaüks hoiab oma raha baariletil ja ma siis ise läksin ja  võtsin sealt. kui ma nägin aknast, et keegi tuleb baari, lasin vaadist juba õlu klaasi, sest teadsin täpselt, mida ta joob. nii käis elu seal! ja neid inimesi, kelle jooke võiks peast teada, oli ikka 30-40 ringis koos õhtuste pidulistega. seal jah väga harva küsisid , mida keegi juua soovib. hommikupoolik ja päev näevad välja sellised, et inimesed saabuvad ükshaaval baari, kes jalutab, kes tuuakse autoga ära, kes sõidab ise kohale, istuvad oma kohale leti ääres, panevad raha lauale ja baaridaam (mina) serveerib neile joogi. kui pot on tühjaks joodud leti peal, serveerin kohe uue. keegi ei küsi uut, ise pead märkama. silmad peavad koguaeg leti peal olema, et keegi jumala eest kauem kui 10 sekundit uut õlut ei pea ootama. algusel ma ei pannud üldse tähele neid tühje kannusid, aga tähelepanumeel arenes mul seal kõvasti :D kui enam juua ei taheta, keeratakse kann kummuli, kraabitakse järelejäänud raha letilt kokku ja kojuminek. kes jalutab koju, kellele kutsusin takso ja kes sõidab ise. see on ebanormaalne minu meelest, kuidas pärast 15-25 joodud õlut sõidavad inimesed rahumeeli baarist koju. ja enne lahkumist on nad ise nii purjus, et ma ei saa enam midagi aru, mida nad räägivad. austraalias võib autoga sõita, kui oled ühe õlu ära joonud, aga mitte 20 tükki!!!
Ükskord oli pubis nii igav laupäeva õhtul sest kõik olid rockhamptonis Steve sünnipäeval ja me kolm töötajat olime ainsad hingelised. Niikui tohtisime sulgeda läksime ka rockysse

Selfie tööl põhikunde johniga

Õhtud, mil ei tööta 


Mõned inimesed tulid hobustega pubisse. Hüppasin ka siis keset oma hommiku vahetust hobuse selga ja tegin tiiru. Kliendid ootasid! 
mida ma seal baaris peale õlu serveerimise veel tegin.? absoluutselt KÕIKE. pool aega tegelesin TAB masinatega ehk väljastasin hobuse võidusõitude pileteid, maksin võitude eest raha välja, sama on KENO piletitega. austraalias käib loto telekast päev otsa. eestis on keno loto päevas vist 2 korda? siin nii kui üks mäng lõppeb, kohe algab teine. hobused ja keno on see, millega inimesed siin joomise kõrvale tegelevad. paljud tulevad ka niisama ainult panustama ja ei joo. mida ma veel tegin? kuulasin klientide rõõme (muresid oleks vale öelda, sest siin ei ole väga muresid), tegin random baaritööd nagu külmkappide täitmine jookidega, töötasin bottle-o's ehk alkopoes. iga pubi austraalias omab ka alkopoodi. kui keegi bottle-o'sse sõidab, laseb ta kella ja läksin müüsin talle alksi.., koristsin, vajadusel sõidutasin kellegi koju, kui liiga purjus oli ja hommikul läksin talle tema autoga järele.., täitsin keno või race'de pileteid kellegi eest, sest ta unustas prillid koju, vastusin telefonile, kus küsiti mult vahel nii lambi küsimusi.. ja veel sada asja.. ja olin lihtsalt rõõmus! mulle väga meeldis mu töö, ainult vahel kui päeval liiga purju jäädi, on veits tüütu. õhtused purjus inimesed ei ole tüütud, sest nendega ei pea jutustama ja pole selleks aegagi.

HalloweenSelles pubis on juba viimased 4 aastat töötanud backpackerid. enamasti sakslannad, inglannad ja itaallannad. sekka ka teisi rahvusi. lähiminevikus olid seal soome tüdruku ja rootslannad. Mina töötasin koos emeliega rootsist ja steffiega hollandist ja mina olin esimene eestlane selles pubis ja ilmselt kogu mt morganis. Üleüldse pidavat ma paljude meelest olema ilusaim tüdruk, keda kunagi üldse mount morganis nähtud ning läbi pubi ajaloo üks parimatest töötajatest pubis. Ei noh.. Aitäh :) ja rääkides mu rahvusest siis eesti on kohalike jaoks täielik müsteerium. mis see on, kus see on? umbes 5% pubi külastajatest teavad kus eesti asub ja mingi 20% on varem midagi kuulnud midagi "estoniast", aga keegi öelda ei tea, mida. ühesõnaga tegelikult keegi ei tea midagi eestist.
mu esimesed 2 nädalat polnud mu boss pubis kohal vaid perega puhkusel ja kui ta lõpuks tuli tagasi puhkuselt, küsis ta: sina oled see tüdruk uzbekistanist? :D õnneks võistleb hobuste jooksul  vahest üks hobune nimega Estonian Princess, kes on pannud inimesi meie riigi nime meelde jätma. tahaks väga teada, miks see mära sellist nime kannab, aga ju tal siis on mingi seos eestlas(t)ega. igaljuhul paljud kutsusid mind selle hobuse järgi töö juures estonian printsessiks, kaasa arvatud mu vinge boss.

Igal pubisolijal oma väike ala leti peal. Raha leti peal ja kõik muu staff. Ja jooki nad ei küsi. Joogid tulevad ise baaridaami poolt

Üks toredamaid onusid

TAB masin, kust kõik panustamise piletid läbi käivad 
Ükskord võitis ühe race'i mu vennanimeline hobune.mis sellest et kahe aa-ga. Panin panuse ka ja võitsin raha :D vennal täna sünna ka. Palju õnne! 


Need tasuta eined seal, mmm! The best stir fry I've ever eaten

Henry! Kui ma mt morganist lahkusin ostis see onu mulle portsu ajalehti kust ma saaksin rockhamptonisse elamise leida. Nii kena temast :)


Koos railway hotel social clubiga käisime ka järjekordsel race päeval.  Rockhamptoni lähistel kuurortlinnas Yeppoonis. Hommikut alustasime tüdrukutega šampuse ja kerge hommikusöögiga, siis tuli buss ja viis kogu rahva race'le, veetsime seal vinge päeva, pärast tõi buss meid tagasi mt morganisse ja töötasime pliksidega kuni südaööni välja.  või noh kes jõudis õigeks ajaks tööle, kes mitte. Tehtud sai ka sada selfit kõigi mu lemmiksägadega mt morganist :D need inimesed on nii toredad
Den! Nagu vanaisa mulle


Estonian Princess 

John! Temast hiljem pikemalt juttu

And Scott :D mu pinginaaber bussis


Sattusin ajalehti ka jälle. Seekord emeliega

Mount morganist oli mul kahju lahkuda. See paik sai omamoodi armsaks, just nende inimeste pärast. Mu hommikuvahetused tööl möödusid komplimenditulva all, kui kõik need hommiku kliendid hommikuõllele tulid. Siin on õlujoomise kultuur teine, või pigem on pubikultuur teine. Olen ka varem sellest kirjutanud
 Pubi on kohtumise koht.  Jah selle juurde käib ka õlu joomine aga ma ei saa tituleerida neid inimesi joodikuteks, mis siis et nad alustavad õlu joomisega kl 10 hommikul kui pubi avatakse. Enamasti nad lahkuvad juba lõuna ajal. Hommikurahvas pubis oli enamasti vanad mehed kellest enamus pensionil ilmselt. Igaljuhul nad kõik olid väga toredad, igast maailma asju sai nendega arutatud. Mitmed sägad pubis lausa arrrrrmastasid mind nii väga et pakkusid välja mulle mida teha,  kui mul igav peaks olema. Et mul jumala eest vaba aega poleks! :D

Nt üks mees John pakkus mulle välja et saaksin veits farmielu elada pubist vabal ajal kui tahan. Ta nimelt võttis endale 3 vasikat ja käisingi temaga koos vasikate järel. Kõik mu instagrami jälgijad on kindlasti juba näinud mu mitmeid Nunnusid pilte vasikatest ja kutsikatest. Käisin neid vahepeal hommikuti jootmas piimaga lutipudelist. Lisaks johni kaks koera tõid ilmale kutsikad ja ma käisin neid tihti vaatamas. Tegin neile armsa aseme ja aitasin nad maja alt kätte saada et maod neid ära ei sööks seal ja nad saaks verandal elada kus nende ema neid imetada saab. JohnI koertel on 8 kutsikat. ja nad on nii Nunnud!!! Ma polegi kunagi näinud kutsikaid sünnist saati üles kasvamas.

Johni tüüpiline hommikusöök mulle campfirel

Sammy


Lemmikpoos tal, nii nunnuLisaks tegin seal muid lihtsaid õuetöid nt muru niitmine, köögiviljade kastmine, okste põletamine jne. Muru niites nägin pisikest mürgimadu ka. Ma jumaldan neid kutsusid nii väga.  Olen nüüd kutsudest eemal olnud kolm nädalat sest kolisin rockhamptonisse aga täna käisin neid jälle vaatamas ja uskumatu kui suured nad juba on. Väiksed pätid, närivad ja jooksevad ringi :) tegin puppydest miljon pilti jälle, sest on aeg neid müüma hakata ja panen kuulutused johni jaoks üles. Tegu on australian cattle dog kutsikatega.
ahjaa üks vasikas sai lausa minu järgi nime -siggy. Nimelt kutsusid kõik mind pubis siggyks.lahkusime emeliega samal päeval. Saime ühise koogi bossilt
Nagu juba mainisin kolisin mt morganist rockysse. Sest sain siin uue töö. Tähtsaim asi uues kodulinnas oli leida endale elamine. Kuna Rocky on suur ja lai ja täis eramaju (ma pole küll ühtegi kortermaja näinud),  asuvad enamus elamisi kesklinnast kaugel. Ja on kallid! Minu uus töökoht aga asus kesklinnas ja kuna eelistan bussile jalgsi käimist, siis tahtsin leida elamise võimalikult kesklinnas.
Siin tulevad mängu tutvused. Kuna mt morgan oli täis inimesi,kes minust väga lugu pidasid, pakkus üks mees, et ta võib küsida oma pojalt kes elab Rocky kesklinnas,kas tal oleks tuba minule.oligi! Läksin vaatamata , täitsa enamvahem koht. Poissmeeste maja. Kui hinda kuulsin,ma enam pikemalt ei mõelnud.  Ma elan kesklinnas ja maksan $50 nädalas, mis on Austraalia kohta väga vähe.  Kõik ülejäänud toad majas mis netist leidsin, olid vähemalt $150 nädalas ja asusid väga kaugel kesklinnast. Vähemalt 30 min iga päev lõõmava päikese käes jalutada. Tänan ei!!!! Pärast vähest koristamist poissmeeste majas nägi maja täitsa esinduslik välja ka :) mu ruum oli lihtsalt üks tühi box, ostsin odava mööbli sisse ja nägi seegi toa moodi välja :)

Tööl käisin ühes suures restoran-baar-hotellis, kus mulle väga meeldis. Üle kahe nädala töötasin, aga paraku ma seal enam ei tööta.  Pidasime kõigi töötajatega maha ka vinge lahkumispeo ja isegi igatsen seda kollektiivi. Eriti neid lahedaid kokkasid. Mis siis et nendega vaid kaks nädalat töötasin.
Kokad

Mina ja mandy.  Mandy hakkab minuga ka uues kohas koos töötama

Austraalia põhiline ajaviide-piljard. Kõik on selles nii ässad
Victoria ja Phil. Ka Victoria hakkab minuga uues kohas koos töötama 

Praeguseks on mul juba uus töökoht kus ma veel ei tööta sest nad alles lõpetavad siseviimistlust,  siis mööbel sisse ja me avame! Olen väga põnevil, aga blogis räägin selles pikemalt, kui reaalselt seal juba töötanud olen, sest hetkel ei kujuta ette kuidas kõik olema hakkab. Aga üleeile mänedžeriga kokku saades kuulsin, et olin omaniku First pick ehk siis esimene valik kõigi kandidaatide seast oma iseloomu ja oleku poolest! Rõõm kuulda :)

Nii ma siis nüüd elan. Wifit mul siin majas pole aga uuel aastal võtan selle jaoks midagi ette. Alustasin selle blogipostitusega vist 3 nadalat tagasi ja sinnapaika ta ka jäi. Nüüd võtsin end kokku ja tegin telefonis selle postituse valmis sest vähemalt telefonis mul on nett.

Ilusat advendiaega teile mu blogilugejad. Mu blogil on juba 5000 lehevaatamist, mida on minu jaoks väga palju võttes arvesse kui harva ma postitan.
Ka minu advendiaeg on sel aastal ilus. Sain marililt kätte eestist oma advendi pakikesed ja igal hommikul saan õhinaga ühe avada. Ja sama teeb ka tema, sest vaatamata sellele et enamus mu kingitused temale ära varastati millest rääkisin eelmises postituses jõudis mu pakk kohale siiski päev enne esimest adventi ja kõik rõõmsad!
Mis saab olla parem kui leida hommikul 'sussi' seest nt rukkileiba. Just nimelt ükshommik sain 'päkapikult" nt mingise fazeri uue toodangu kuivatatud rukkileivad. Austraalias pole ju rukkileiba!  Sellega seoses tuli meelde et euroleib on tulnud välja sellise imetabase tootega nagu reisileib!!!! Pakil kirjas küll et ei sisalda sailitusaineid aga igaljuhul säilib suletud pakendis 2 kuud ja see tähendab et seda leiba on mulle võimalik pätside kaupa siia saata!! Nii et ootan pakikesi sõbrad :):)
Ilmselt ükski eestlane poest seda leiba endale söögiks ei osta sest teil sada sorti värsket leiba ka saada aga kui emme mulle seda saatis paar pätsi ma olin seitsmendas taevas!!! Maitses nagu päris olgugi et sisaldab veits nisujahu ka. Aga Austraaliast ei saa sa elusees poest midagi sellist mis maitseks nagu leib. Jah neil on mingi toode mis sisaldab lausa 26% rukkijahu ja kannab nime leib aga kuulge see maitseb kohutavalt. Igaljuhul kui raatsisin paar viilu emme saadetud leiba ka oma lemmikaustraallastele maitsta anda, kiitsid nad ka takka kui hea see on. Nad lihtsalt ei teadnud varem millest nad ilma on jäänud sest nad pole sellega üles kasvanud.
Okei mitte et ma eestis oleks mingi hull leivasõber olnud aga siin olles kui sul poes on ainult sada sorti erinevat valget röstsaia, siis tuleb leiva isu peale küll. Kui ma aega saan ja rohkem kodus püsin, siis ma uurin kas see praeahi mul siin köögis töötab või ei ja tellin siis endale sydney eesti poest rukkijahu ja küpsetan leiba.  Ühel heal päeval... :)Emme saatis paki


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar